Lahana Diyeti Çorbası
15 Mayıs 2024

Lahana Diyeti Çorbası

Lahana Diyeti Çorbası, Hızlı şekilde kilo vermek isteyenler için hazırlanan lahana diyeti çorbası sizifazla yağlarınızdan kolayca kurtulmanız için yardım ediyor. Lahana çorbası diyeti yaparken alkol almamaya kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Lahana diyeti çorbası ile vücudunuzdaki toksini atıp, sağlıklı bir vücuda sahip olarak daha zinde kalacaksınız. Her hafta ortalama olarak, 5 kilo verdirecek olan lahana diyeti çorbası, sıkıldığınız zamanlarda 2 gün ara vererek, tekrardan başlayacağınız bir diyettir.

Lahana Çorbası Tarifi
  • 2 tane domates
  • 1 lahana
  • 2 yeşilbiber
  • 1 demet maydanoz
  • 1 tane kereviz
  • Bir miktar su
Hazırlanan bu malzemeler küçük küçük doğrayarak, tencereye koyun, istediğiniz kıvama göre dört veya 6 bardak su ilave edip, normal bir çorba gibi pişirilir. Pişirme için düdüklü tencere kullanımı, daha uygun olabilir.

Lahana Diyeti Çorbası Uygulaması

1. Gün: bugün meyve ve çorba günü.

Muz hariç, tüm meyveleri tüketilebilir. Aklınızda kalsın kavun ve karpuz diğer meyvelere göre kalorisi daha yüksektir. Sade ve tatlandırıcı içermeyen bir kahve, çay ve bol su tüketilir. Çayınıza ve kahvenize asla Süt eklemeyin.

2. Gün: Çorba ve sebze günü.

Haşlama olarak her türlü sebzeyi veya az tuzlu yemek olarak çorba ile yenilebilir. Her türlü yapraklı sebzeyi haşlama, çiğ ile konserve şeklinde tüketilebilir. Kuru fasulye, mısır ve bezelyeden uzak durun. Akşama fırınlanmış patates yenilebilir. 2. Günde meyve yenilmez.

3. Gün: Sebze, meyve ve çorba günü.

Bugün içinde ekmek yemeden meyve, sebze yer ve çorba içebilirsiniz. Bu 3 gün içinde diyette ihmal veya kendinizi şımartmadıysanız. 3 kiloya yakın olarak kilo vermiş olursunuz.

4. Gün: sebze, meyve ve çorba içilebilir.

Yağsız ve muzlu süt bugün içilir. Yüksek karbonhidrat alınması açısından süt ve muz yeterli olabilir. Tatlı ihtiyacı bugün fazla olacağı için 3 tane muz yenilebilir. İstenildiği kadar sebze ve meyve ile bunlarla beraber çorba içilebilir.

5. Gün: çorba, et ve domates günü.

Bugün sığır eti ile kırmızı et tüketilir. Gün içinde tüketilecek et 600 gram kadar olur ve 1 tane domates yenilir. Sekiz bardak su içmeye gayret ediniz. Su içerek bedenin arındırılır. Günlük 1 defa lahana çorbası içilir.

6. Gün: Yeşil yaprak, sebze, Çorba, et günü.

İstenildiği kadar sebze ve et yenilir. Çorbadan günde 1 tabak içilir. Kesinlikle patates yenilmez.

7. Gün: Çorba, meyve suyu ve sebze günü, kepekli pirinç.

Yeni sıkılmış meyve suyu, kepekli pirinç, istediğiniz gibi sebze tüketin. Pirinci sebze yemeklerinde ve çorbada yiyebilirsiniz.

Lahana diyeti çorbası kurallarına uyulması halinde 1 hafta boyunca 4-5 kilo verilmesi mümkündür. Diyeti şartlarıyla uygulanması ile devam edildiğinde 1 ay içerisinde 7-8 kilo arası verilebilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yayla Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yayla Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Pirinç Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Pirinç Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Maş Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Maş Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kemik Suyu Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kemik Suyu Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Bamya Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Bamya Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Et Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Et Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Kemik Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kemik Çorbası Tarifi ve Malzemeleri